Mam rada jednoduche veci. Takymi su aj tieto mini chutovky z batatov. Nenarocne na pripravu, obsahuju same dobre veci, ktore su chutnym malym obcerstvenim. Dokonca mozem kludne povedat, ze aj zdrave. Vacsinu surovin mame doma a tak tieto male, nazvime ich "batatove sendvice" mozete pripravit aj pre necakanu navstevu, ci ako lahku veceru. Okrem toho, ze vyborne chutia a su zdrave aj vdaka svojej nadhernej oranzovej farbe vyzeraju na tanieri velmi dobre. Mam rada farby na tanieri. Ved nie nadarmo sa hovori, ze jeme aj ocami.
Bataty obsahuju velke mnozstvo vitaminu A, okrem toho vitamin C, K ale aj vyssi obsah glukozy a prave preto ich radi vyzivovy poradci doporucuju pre sportovcov po narocnom treningu. Napriek vacsiemu obsahu glukozy sa doporucuju aj dokonca pri chudnuti, pretoze maju vyssi obsah rozpustnych sacharidov, ktore zvysuju hladinu cukru v krvi pomalsie ako klasicke zemiaky. Bataty sa pripravuju ovela rychlejsie ako klasicke zemiaky. Zemiaky vo vseobecnosti by sa nemali jest ihned po uvareni, ale treba ich nechat trochu ochladit.
Mozem povedat, ze mna k batatom doviedla moja vnucka. Ona ich velmi lubi a tak som sa ich naucila viacej pouzivat v kuchyni. Dnes vo forme pecenych "sendvicov" (neviem ako lepsie ich pomenovat) . Pouzivate aj vy bataty vo svojej kuchyni? Ake su vase skusenosti a poznatky pri ich priprave?













